HG Kéšavánanda Prabhu v Česku

Kéšavánanda Prabhu pochází z Indie, je žákem Bhakti Vikáše Maharáje a soustředí se na "vědecké kázání", ve kterém systematicky a logicky poukazuje na nedostatky moderní vědy a ustanovuje nadřazenost učení védských písem. Je velmi vzdělaným učencem jak v oblasti vědeckého poznání, tak v oblasti různých védských textů. 
 

PROGRAM:

10.- 13.11.2018  Farma Kršnův Dvůr

14. - 20.11.2018  Prabhupád Bhavan (Brno) a Nava Gókula (Skavsko)

středa 14.11.2018 (Brno)
12:00  Přívítání v Bhavanu

18:00 „Jsme jen stroje?“ - sál Břetislava Bakaly, Brno (přednáška "pouze pro veřejnost)

čtvrtek 15.11.2018 (Prabhupád Bhavan)
8:00   Přednáška ze Šrímad Bhágavatamu - Prabhupád Bhavan, Brno
16:00 Praktické rady do  oddané služby - díl 1 - komunikace

pátek 16.11.2018 (Prabhupád Bhavan)
8:00 Šrímad Bhágavatam
16:30 Praktické rady do  oddané služby - díl 2 - zdraví

sobota 17.11.2018 (Nava Gókula)
8:00 Přednáška o Varnášramě - Nava Gókula
přes den mítinky s oddanými na farmě

neděle 18.11.2018 (Prabhupád Bhavan)
8:00 Přednáška ze Šrímad Bhágavatamu
15:00 Sunday feast přednáška - Prabhupád Bhavan, Brno

pondělí 19.11.2018 (Prabhupád Bhavan)
8:00 Přednáška ze Šrímad Bhágavatamu
16:30 Praktické rady do  oddané služby - díl 3 - čtení, studium
18:45 (Večerní přednáška)

 


 

Více o Kéšavánandovi Prabhu:

Dr. Keshav Anand Das se narodil v roce 1976 bohatým a vysoce vzdělaným rodičům. Studoval lékařskou školu na Manipalské akademii vyššího vzdělávání a byl vynikajícím studentem. Materialistický styl života ho však nenaplňoval a ve svém volném čase proto navštěvoval velká centra duchovní nauky - Sringeri, Melkote a Udupi, jenž jsou třemi hlavními školami védantské filozofie - advaita, višišta-advaita a dvaita.

Přesto však začal být přitahován učením Jeho Božské Milosti A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupády, zakladatelem-áčarjou ISKCONu, jelikož v jeho knihách našel esenci a závěry všech učení.

Po absolvování lékařské univerzity se věnoval lékařské praxi, ale byl zděšen všudypřítomnou nemorálností. Brzy se tedy vzdal pohodlného života lékaře a stal se mnichem v ISKCONU, Mezinárodním hnutí pro vědomí Kršny, neboli hnutí Hare Kršna.

V ISKCONu praktikoval oddanou službu pod vedením pravého duchovního učitele. Stal se odborníkem na sanskrt a bengálštinu a studoval védy, upanišady, Pančaratru, Mahábháratu,  Rámájanu a Purány, ájurvédu, hermenautiku, dialektiku, estetiku a srovnávací religionistiku. Po tak intenzivním studiu došel k závěru, že Šríla Prabhupáda ve svých knihách úspěšně skloubil učení písem a předchozích áčárjů.

Kromě toho se mnoho let věnoval vědeckým výzkumům a vedl semináře na různá vědecká témata v Indii i Americe. Poslední tři roky navštívil mnoho univerzit v Americe a přednášel semináře na témata jako Věda a Védy, Věda v Bhagavad-gítě, Mysl a stroj, Jsme stroje?, Věda nedokáže vysvětlit život, Dokáže věda vysvětlit vše? Za hranice vědomí, Od vědy k duchovnosti a další.

Dr. Keshav Anand už přes dvacet let káže prostřednictvím svých lekcí a knih, které jsou dostupné na www.puredevotee.com. Jeho specializací je gaudíja vaišnavismus, debaty a syntéza vědy a náboženství a komparativní religionistika. Přednáší a píše v angličtině a hindštině. Jeho nejuznávanějšími knihami jsou Guru Kaun, The Cheaters and the Cheated (Podvodníci a podvedení), Yog ke Rahashya, Secrets of Yoga (Tajmeství jógy), Mighty Efforts (Ohromná úsilí), Gita Sar ki Talwar, Science Fails to Explain Life (Věda nedokáže vysvětlit život)  and Crazy Ideas (Šílené nápady). Momentálně pracuje na knihách Perfect Health (Perfektní zdraví), Ghost in the Brain (Duch v mozku), Science Fails to Explain Consciousness (Věda nedokáže vysvětlit vědomí), na komentářích Prabhupádových knih, výzkumu vědeckého bádání a vzdělávacího systému a na farmářských projektech.

Lekce Dr. Keshav Anandy najdete na:

www.puredevotee.com

www.bhaktinews.com

a vědecké lekce a videa najdete na adrese:

http://www.puredevotee.com/?cat=13

Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré