O nás

Prabhupád Bhavan je kazatelské centrum Mezinárodní společnosti pro vědomí Kršny (ISKCON), hnutí Haré Kršna, v Brně. ISKCON založil Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda (Šríla Prabhupáda) v roce 1966 v New Yorku, USA. Cílem tohoto hnutí je rozšířit vznešenou nauku o vědomí Kršny do každého města a každé vesnice. Hnutí Haré Kršna má dnes svá střediska, farmy a restaurace po celém světě. V těchto střediscích je poskytováno útočiště každému, kdo má vážný zájem o pokrok ve vědomí Kršny. Zájemcům je zajištěno celé zaopatření, aby mohli poklidně rozvíjet vědomí Kršny a vrátit se domů, zpátky k Bohu, ještě v tomto životě.

Šríla Prabhupáda pro své hnutí stanovil následující cíle:


Prabhupád Bhavan by založen v létě roku 2010. Každou neděli zde pořádáme nedělní programy pro veřejnost. Denně již od 4:30 v Prabhupád Bhavanu probíhá ranní chrámový program se zpěvem, džapa meditací a přednáškou. Po snídani se rezidenti chrámu vydávají do ulic s posláním předávat veřejnosti duchovní literaturu, prasádam (jídlo obětované Kršnovi) a svaté jméno. S knihami a svatým jménem cestujeme také po celé republice. Zájemce o duchovní život navštěvujeme také u nich doma. Během roku pořádáme různé festivaly a oslavy vaišnavských svátků.

S kazatelským centrem v Brně je také úzce spojena farma Nava Gókula. Nachází se v osadě Skavsko asi 50 km od Brna. Zatímco Prabhupád Bhavan se zaměřuje na kázání ve městech a vesnicích, farma Nava Gókula se snaží ukázat lidem ideál jednoduchého života s hlubokým myšlením. Takový život je alternativou pro moderní materialistickou a svedenou společnost. Na farmě rozvíjíme soběstačný způsob života, pěstujeme si vlastní jídlo a snažíme se být postupně plně nezávislí na konzumním systému. 

V Prabhupád Bhavanu se zaměřujeme na tyto aktivity:

Každodenní program v Prabhupád Bhavanu:

Program je veřejně přístupný.

Každou neděli od 14:00 také pořádáme program pro veřejnost.

Podrobnosti o plánovaných akcích a programech pořádaných Prabhupád Bhavanem najdete zde.