Změna adresy chrámu

Drazí oddaní, přátelé, podporovatelé a sponzoři,

všechna sláva Šrílovi Prabhupádovi!

 

Jak jste již mnozí určitě zaznamenali, Prabhupád Bhavan se stěhuje na jinou adresu. Nekončíme, nezanikáme, neodcházíme z Brna - pokračujeme se vším jako doposud, a to ještě s větším odhodláním. Jen musíme změnit místo působiště. 

NOVÁ ADRESA
Třída Kapitána Jaroše 10, Brno střed

 

Důvodem je hlavně vysoký nárůst cen energií na více než trojnásobek a s tím spojené náklady zvláště na vytápění. Majitel není nakloněn žádným úpravám domu ve vztahu k snížení nákladů na otop a naše měsíční režie domu tak stoupla téměř na 60 000,-. Na to už bohužel nejsme schopni dosáhnout a i kdybychom byli, tak už nám nepřipadá smysluplné protopit tolik financí oknem.

 

Pronajali jsme byt na Kapucínském náměstí v samotném centru Brna. Místo je přímo na pěší zóně, tudíž ideální pro kázání, distribuci knih, harinámy atd. Menší programy budou probíhat zde. Velké programy jako Sunday feasty plánujeme pořádat v restauraci Gópál (Třída Kapitána Jaroše 10, Brno - střed) a festivaly budeme směřovat na farmu Nava Gókula (Skavsko, Morkovice Slížany). 

 

Rádi bychom také tímto přesunem ušetřili nějaké finance na budování dlouhodobého zázemí (chrámu a ášramu) na farmě Nava Gókula, kde už nyní částečně máme svoje útočiště. Tím po nás zůstane něco trvalého pro další generace a bude to určitě lepší než všechno utopit v drahém domě, ve kterém jsme prakticky jen v neděli, protože většinu času trávíme na cestách distribucí knih a dalšími kazatelskými aktivitami. Také nikdo z nás neví, jak se situace bude vyvíjet dál a jestli třeba nebudeme donuceni opustit i zmíněný byt. Základna na Gókule je tedy strategickým krokem, který jsme si během lockdownů vyzkoušeli na vlastní kůži. I když v Brně kázání tenkrát na nějakou dobu nemohlo pokračovat, na Gókule jsme mohli spokojeně sloužit Kršnovi včetně nedělních programů.

 

Chtěli bychom velmi poděkovat všem sponzorům a pravidelným podporovatelům našeho centra. Prosím, pokračujte dál :-). Vaše příspěvky stále potřebujeme a využijeme je plnohodnotně v rámci kázání, budování dalšího zázemí a přivádění nových lidí k vědomí Kršny. Máme spoustu plánů. Kdo byste se chtěl připojit k pravidelným sponzorům, neváhejte si zadat pravidelný platební příkaz v jakékoliv výši na náš účet: 2500248634/2010. 

 

Věříme, že týmový duch touto změnou jen posílí a kázání v Brně a okolí bude ještě dynamičtější než doposud. Jsme v očekávání jaké příležitosti nám Kršna pošle.

 

Ve službě Šrílovi Prabhupádovi a váš služebník,

Sankírtan dás

Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré