Šravan kírtan campŠRAVAN KÍRTAN CAMP
Festival naslouchání a opěvování

LETNÍ TÁBOR
31.7. - 4.8.2024

Hosté festivalu: 

HH Bhakti Vikáša Svámí
HG Manidhara Prabhu

(další hosté budou upřeněni)
  

Letos tu máme již pátý ročník našeho letního tábora - tzv. ŠRAVAN KÍRTAN CAMPu na farmě Nava Gókula.

Farma Nava Gókula nabízí příjemné prostředí v komunitě oddaných s velkou festivalovou místností. Vařit se bude na ohni s velkým podílem vlastních surovin. Příspěvkem na festival podpoříte rozvoj farmy a vylepšení podmínek pro další podobné festivaly. Pro děti bude připraven program, aby se rodiče mohli více věnovat naslouchání. 

Na táboře chceme udržet silnou devocionální atmosféru. Očekáváme, že všichni účastníci přijedou hlavně kvůli tomu, aby mohli více naslouchat a opěvovat Kršnu a sloužit ve společnosti oddaných. Z tohoto důvodu by se všichni měli účastnit všech duchovních programů a zapojovat se do každodenních služeb (vaření, příprava zeleniny, úklidy, mytí nádobí atd.). Výjimkou jsou matky (nebo otcové) s malými dětmi a děti do 13ti let.

REGISTRACE
Svoji účast na táboře prosím rezervujte nejpozději do 28. července. Ideálně však hned po přečtení tohoto textu nebo co nejdříve (ať stihneme připravit dostatečné zázemí). 
Registraci provedete vyplněním tohoto google formuláře nebo případně zasláním emailu Kršna Párájaní déví dásí - krsnaparayani.dg@gmail.com
Pokud se registrujete emailem, uveďte: 
- jména a věk a pohlaví účastníků
- dny, kterých se budete účastnit
- Vaše telefoní číslo
- zdali chcete bydlet na Gokule v ášramu, ve stanu, na seně nebo si zařídíte bydlení v okolí farmy sami

STRAVA
Bude vynikající, vegetariánská, Kršna-prasádam - vařená na ohni převážně z našich vlastních, sezónních surovin. Pěstováno i vařeno s láskou a oddaností.

PODMÍNKY A UBYTOVÁNÍ
Jak mnozí víte, ubytovací podmínky na Gókule jsou omezené, nicméně stále pracujeme na jejich zlepšování. Omezené množství hostů tedy může bydlet v ášramu pro muže a v ášramu pro ženy (přednost dostanou ti, kdo se registrují dříve). Dále je možnost postavit si stan na louce. Budou k dispozici venkovní sprchy a kompostovací kadibudky. Pro muže i pro ženy bude také k dispozici koupelna s teplou vodou. Jemnější povahy či rodiny s dětmi dají zřejmě přednost možnosti se ubytovat v nějakém penzionu v okolí. V případě potřeby se neváhejte obrátit na Kanái Thákura Prabhu, který má ubytování na starosti a rád vám poradí a bude asistovat - viz kontakty níže. 

Vemte také prosím v potaz, že na Gókule je omezený přístup k elektřině (mnoho staveb je záměrně postaveno bez elektřiny). Je dobré s sebou mít svítilnu a zařídit si vlastní zdroj pro nabíjení telefonů nebo je na pět dní třeba úplně vyřadit z provozu :-). Signál tu je stejně mizerný. 

CENA
Cena je dobrovolná. 

Z vašich příspěvků se bude hradit: 
- zelenina - přednostně od oddaných z Gókuly.
- mléko - letos výhradně od našich kráv (popřípadě od okolních Krišna-friendů) - podpoříme tak ochranu krav a místní oddané.
- mouka z Kršnova Dvora - podpora sesterské farmy v Čechách
- ostatní potraviny
- další provozní náklady (dříví na vaření atd.)
- jakýkoliv přebytek bude využit na náklady spojené s technickou přípravou tábora, popřípadě dalšího budování farmy - určitě dobře použijeme dary jakékoliv nebeské výše. 
Doporučená (orientační) zákkadní výše příspěvku pro jednu osobu je cca 2000,- Kč.  Bydlení mimo Gókulu si každý zajišťuje a hradí sám. 
Příspěvky a dary můžete zasílat i předem na tento účet: 2902231077/2010 nebo předat osobně při registraci na táboře. Do poznámky bankovního převodu uveďte "TÁBOR".

PRAVIDLA
- Účastnit se všech blažených duchovních programů a zapojovat se do základních služeb pro Kršnu (u rodičů malých dětí je samozřejmá výjimka). 
- Dodržovat 4 regulativní principy a zpívat co nejvíce kol na růženci (ideálně 16).
- Do prostoru Nava Gokuly nenosit žádné komerčně vyráběné pamlsky, sladkosti, pečivo atd.
- Omezit používání elektroniky (úplný zákaz v chrámové místnosti).
- Žádná elektronika v rukách dětí (tablety, smartphony, videohry, elektronické hračky atd.) Prosím omezte i množství hraček, které svým dětem budete brát, na hračky z přírodních materiálů, a vyhněte se komerčním motivům. Děti budou mít na farmě dostatek plnohodnotného vyžití a zábavy. Udržíme tak atmosféru čistou a velmi duchovně povznášející.

DENNÍ PROGRAM

5:00 Mangala árati
5:40 Japa
7:30 Vítání Božstev
8:00 Přednáška
9.00 Snídaně
9:30 služby
11:00 seminář
12:30 služby, volno, sádhu sanga
14:00 Oběd
15:00 služby, volno, sádhu sanga
16:30 kírtan (nebo alternativní program)
18:00 Gaura árati
19:00 Přednáška
20:00 Mléko a spát

JAK SE K NÁM DOSTANETE: 

Autem: Farma Nava Gókula, Skavsko 520, Morkovice-Slížany - nemůžete to minout
Busem: Do Střílek nebo do Morkovic. Odtud vás přivezeme. 
Vlakem: Do Ivanovic na Hané. Odtud vás přivezeme.

Pokud potřebujete odvoz z výše uvedených destinací, dejte předem vědět - ideálně při registraci. 

KONTAKTY

Registrace a ubytování: Kršna Párájaní déví dásí - krsnaparayani.dg@gmail.com - 774 544 718‬

Oodvoz z nádraží: Kanái Thákur dás - ananasus@gmail.com - 723 835 095

Vedoucí kuchyně: Dharanídhara dás - dharanidhara.bvks@gmail.com - 730 515 193‬

Všechno ostaní: Sankírtan dás - sankirtan.bvks@gmail.com - 739 634 848

 

Těšíme se na vás.

Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré