Zlatý avatár

„Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré“

V duchovním světě je každý krok tancem a každé slovo písní. Blaženost vzrůstá v srdci při zpívání jmen Nejvyššího Pána Kršny a každý může ochutnat toto štěstí při zpívání velké mantry osvobození – Haré Kršna mahámantry.

Pán Čaitanja Maháprabhu, Zlatý Avatár, Zachránce pokleslých – je samotný Bůh, Šrí Kršna, který se ze svojí sladké vůle rozhodl pomoci všem trpícím živým bytostem v celém hmotném stvoření. Před 500 lety se zjevil v Navadvīpu, v Bengálsku, aby rozšířil poznání o zpívání svatých jmen Boha, která přináší očištění srdce, klid mysli a duchovní blaženost každému, kdo se rozhodl vzdát smyslového požitku a kdo touží po realizaci vlastního já.

Čaitanja Maháprabhu, Šrí Kršna, zde hrál roli svého oddaného, a vychutnával nálady těch osvícených duší, které se rozhodly přijmout Kršnu do svého života. Láska projevená z Jeho srdce prýštila jako vodopád a očišťovala každého, kdo se rozhodl vrátit zpátky domů, zpátky k Bohu. V Jeho přítomnosti se každá vteřina stávala nekonečným oceánem nektaru. Jas Jeho tváře převyšoval záři milionů měsíců a každý Jeho ladný pohyb strhával oddané i neoddané do extáze tance lásky ke Kršnovi.

Nejvyšší Pán se zlatou barvou pleti proléval potoky slz nad neštěstím podmíněných duší, které se odvrátili od štěstí duchovního světa, a v náladě odloučení od Nejvyššího Pána se pohroužil do opěvování slávy Kršny a vzpomínání na Kršnovi vznešené vlastnosti, zábavy, společníky a přátele, což je jediná cesta jak dosáhnout čisté duchovní blaženosti.

Každý z nás může vychutnat stejnou radost a může stejným způsobem prožít vzrušující extázi duchovního života. Zpíváním Haré Kršna mahámantry lze snadno najít cestu do duchovního nebe. Je zde, přímo před námi, na dosah ruky.

Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré Haré Haré Haré Kršna Haré Kršna Kršna Kršna Haré Haré Haré Ráma Haré Ráma Ráma Ráma Haré Haré